Na wielkim ekranie

(09.01.2025) podczas Senioralnego Klubu Filmowego obejrzymy film „Smak wolności/smak swobody”
Młoda kucharka Waria traci pracę, ponieważ nikt nie chce jeść jej wykwintnych potraw w przydrożnym barze. Miła, energiczna i dowcipna dziewczyna decyduje się uciec do dużego miasta, by znaleźć zatrudnienie w eleganckiej restauracji. W pracy pomaga jej zakazana w czasach ZSRR książka autorstwa Olgi Franko, ukraińskiej autorki poczytnych książek kucharskich.

Coś specjalnego dla najmłodszych

(12.01.2025) Spektakl Teatru Popularnego dla dzieci „Adonis ma gościa”
Papuga Adonis myśli, że jest najpiękniejszym i najmądrzejszym królem, mieszka we wspaniałym pałacu, a ci, którzy go karmią, to jego służący. Kiedy do jego klatki trafia potrącona przez auto wrona, cały świat Adonisa staje na głowie. Wrona tłumaczy mu, że nie jest królem, tylko niewolnikiem, a jego pałac, to klatka. Wspólne przebywanie dzikiej wrony i wytresowanej papugi, prowadzi do wielu zaskakujących i zabawnych zdarzeń. Kiedy ptaki poznają się bliżej, Adonis dowiaduje się, co to jest wolność, przyjaźń, miłość i rodzina oraz swoboda latania. W końcu oba ptaki planują wspólną, wielką ucieczkę...

(16-17.01.2025) Przegląd Twórczości Dziecięcej „Jasełka”
Podczas Przeglądu zostaną przedstawione interpretacje szkół podstawowych i przedszkoli.
Prezentacje odbywać się będą w dwóch kategoriach:
- przedszkola w dniu 16.01.2025 r.;
- klasy I – III szkoły podstawowej w dniu 17.01.2025 r.

(28.01.2025) „Smartfon, czyli opowieść o tym, jak smok i czarodziej pokonali Cyberbestiora” spektakl dla dzieci w wykonaniu Zespołu Profilaktyków Straży Miejskiej.
Czarodziej, Smok Barbakus i strażnicy ds. profilaktyki starają się nauczyć Adasia jak dbać o swoje bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, jak być aktywnym i odpowiedzialnym, mając jednocześnie świadomość internetowych zagrożeń.

Podróż w czasie

(18.01.2025) wszystkich seniorów zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Akademii seniora
Z Grupą Klika cofniemy się w czasie podczas spektaklu „Podróż sentymentalna, czyli czar lat`20 i lat`30”. A gdyby tak, zamknąć oczy i cofnąć się do czasów automobili, kinematografu, charlestona i pięknych sukni? Dzięki temu spektaklowi, jest to możliwe, nawet bez przymykania oczu! Będzie też szmonces i ciekawostki o sławnych ludziach z tamtych czasów. Wczuć się w klimat tamtych lat pomaga urokliwa kawiarenka u Józefa, która sprawia, że podróż zdaje się bardziej rzeczywista.

Chwila na świeżym powietrzu z historią w tle

(20.01.2025) „Od szopki do szopki, czyli spacer z przewodnikiem szlakiem krakowskich szopek”
Najpierw odwiedzimy kościół św. Bernardyna na Stradomiu, gdzie poznamy historię szopki Bożonarodzeniowej i będziemy podziwiać największą w Krakowie ruchomą szopkę. Następnie przejdziemy ul. Grodzką, oglądając wystawione w gablotach przykładowe szopki krakowskie i omawiając zasady konstruowania takich szopek. Przy kościele i klasztorze Klarysek (ul. Grodzka) opowiemy sobie o najstarszych elementach wyposażenia szopki, jakie znajdują się w Krakowie. Na Rynku Głównym poznamy historię konkursu szopek krakowskich i omówimy jego przebieg, a na koniec przejdziemy pod pałac Krzysztofory, gdzie – po wysłuchaniu słowa wstępnego – chętni będą mogli samodzielnie zwiedzić pokonkursową wystawę szopek krakowskich.

Filozofia, groteska i kryminał

(31.01.2025) spektakl „Plomba Hrabiego” S. Mrożka oraz „Przypowieść o identyczności” wg Leszka Kołakowskiego
Dla fanów szeroko pojętej sztuki mamy dwie propozycje. Spotkanie dobra i zła – policjanta i przestępcy a na tym tle meandry ludzkich postaw, splatające się ze sobą w sposób iście nieoczekiwany. Kryminał i groteska w świetnym tekście Sławomira Mrożka.
Spektakl "Przypowieść o identyczności" opowiadający w sposób alegoryczny, w oparciu o teksty Leszka Kołakowskiego, o losach ludzkich uwikłanych przez codzienność w problemy z natury niecodzienne. Wszystko w konwencji komediowej, doprawionej szczyptą filozofii.

Bliskie spotkania ze sztuką

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.