Numer: BO.D13.16/15 Dancing Podgórski
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XIII Podgórze)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Siedziba Główna
Lokalizacja: Rynek Podgórski
Koszt: 16 000 zł
19 września 2015 r. na Rynku Podgórskim odbył się Dancing Podgórski. Zagrał zespół „Old Metropolitan Band”, a uzupełnieniem atrakcji w tym dniu były pokazy i nauka tańca prowadzona przez nauczycieli ze Szkoły Tańca „Swing and Sway”. Realizacja projektu umożliwiła aktywne spędzenie czasu wszystkim mieszkańcom dzielnicy na wolnej przestrzeni i przyczyniła się do integracji społeczności lokalnej. Impreza była doskonałą rozrywką dla rodzin z dziećmi, młodzieży i seniorów. W wydarzeniu wzięło udział ok. 300 osób.
Numer: BO.D8.36/17 II Przegląd Teatralny
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica VIII Dębniki)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Teatr Praska 52
Lokalizacja: Centrum Kultury Podgórza – Teatr Praska 52 (ul. Praska 52)
Koszt: 6 320 zł
Realizacja projektu składała się z części warsztatowej oraz ze spektaklu będącego jej zwieńczeniem. W warsztatach artystycznych (aktorskich, scenograficzno-kostiumowych połączonych z ruchem scenicznym oraz emisji głosu i dykcji) uczestniczyły grupy dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu Dzielnicy VIII Dębniki. Po przeprowadzeniu warsztatów grupy przygotowały własny spektakl pod kierunkiem opiekunów teatralnych i przy konsultacji profesjonalnych artystów. Gala II Przeglądu Teatralnego odbyła się 12 grudnia 2018 r. w Teatrze Praska 52 – filii Centrum Kultury Podgórza. Wszyscy uczestnicy II Przeglądu Teatralnego zostali nagrodzeni.
Realizacja projektu BO.D8.36/17 II Przegląd Teatralny
1
/
Numer: BO.D11.26/17 Piknik rodzinny na Piaskach Nowych
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XI Podgórze Duchackie)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Piaskownica
Lokalizacja: Osiedle Piaski Nowe (teren zielony między ul. Łużycką a Podedworze)
Koszt: 33 500 zł
9 czerwca 2018 r., na terenie zielonym znajdującym się na osiedlu Piaski Nowe, odbyła się impreza plenerowa integrująca mieszkańców dzielnicy. W ramach wydarzenia odbyły się m.in. warsztaty plastyczne, archeologiczne, konkursy, gry i zawody sportowe. Dodatkowo działał kącik malucha z atrakcjami dla dzieci poniżej 2. roku życia. Na scenie wystąpiły: Orkiestra Dęta Solvay, Drabina Jakuba Trio oraz zespół niemaGOtu. W ramach imprezy odbył się również pokaz iluzji scenicznej. Realizacja projektu pomogła w integracji mieszkańców "starej" i "nowej" części osiedla Piaski Nowe oraz pozwoliła na nawiązanie nowych znajomości i wymianę doświadczeń.
Realizacja projektu BO.D11.26/17 Piknik rodzinny na Piaskach Nowych
1
/
Numer: BO.D10.7/18 Coś nam się jeszcze od życia należy
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica X Swoszowice)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Wróblowice
Lokalizacja: Teatr Variette, Centrum Kongresowe ICE Kraków
Koszt: 4 000 zł
Celem projektu była integracja seniorów z Dzielnicy X Swoszowice poprzez umożliwienie im uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych na terenie Krakowa. W ramach projektu uczestnicy zobaczyli spektakl teatralny w Teatrze Variette (8 kwietnia 2019 r.) oraz występ Kabaretu Moralnego Niepokoju, który był organizowany w Centrum Kongresowym ICE (25 października 2019 r.). Dzięki realizacji projektu nastąpiła aktywizacja seniorów i ich integracja. Uczestnicy projektu mieli możliwość zdobycia nowych doświadczeń i poszerzenia horyzontów. Zachęceni do tego typu spędzania czasu wolnego chętnie w przyszłości będą korzystać z dóbr szeroko pojętej kultury.
Numer projektu: BO.D12.15/18 Dzielnicowe Kino Letnie
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Dwór Czeczów
Lokalizacja: Park Aleksandry (ul. Aleksandry 1)
Koszt: 20 000 zł
13 oraz 20 lipca 2019 r. w Parku Aleksandry zorganizowane zostało kino plenerowe dla mieszkańców dzielnicy. Repertuar filmów do emisji został wybrany bezpośrednio przez mieszkańców w otwartym głosowaniu. W ramach projektu prezentowano następujące filmy: „Slumdog - milioner z ulicy” oraz „Oskar i Pani Róża”. Realizacja projektu przyczyniła się do zintegrowania lokalnej społeczności i zaktywizowania jej udziału w życiu kulturalnym dzielnicy i miasta. Plenerowa formuła projektu pozwoliła również ożywić przestrzeń publiczną w dzielnicy.
Numer projektu: BO.D8.17/19 Rozwijamy talenty dzieci oraz integrujemy rodziny ze Skotnik
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica VIII Dębniki)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Skotniki
Lokalizacja: Centrum Kultury Podgórza – Klub Skotniki (ul. Batalionów Chłopskich 6)
Koszt: 134 500 zł
W ramach projektu, przez cały 2020 rok, realizowane były zajęcia edukacyjne (taneczne, teatralne, muzyczne, plastyczne, językowe) oraz wydarzenia kulturalne (warsztaty dla rodziców, spektakle teatralne, koncerty, imprezy plenerowe i integracyjne) dedykowane zarówno dzieciom jak i dorosłym mieszkańcom dzielnicy. Realizacja projektu przyczyniła się do rozwoju zainteresowań i talentów dzieci ze Skotnik oraz integracji rodzin. Pozwoliła na nawiązanie nowych znajomości oraz poszerzyła ofertę kulturalną Klubu Skotniki – filii Centrum Kultury Podgórza.
Realizacja projektu BO.D8.17/19 Rozwijamy talenty dzieci oraz integrujemy rodziny ze Skotnik
1
/
Numer projektu: BO.D11.16/19 Piknik rodzinny na Piaskach Nowych
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XI Podgórze Duchackie)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Piaskownica
Lokalizacja: Osiedle Piaski Nowe
Koszt: 36 000 zł
13 września 2020 r. odbyła się impreza plenerowa pn. „VIII Piknik Rodzinny”. W programie wydarzenia znalazły się m.in. koncert dla dzieci w wykonaniu zespołu Kosmokwaki, koncert Weroniki Kozłowskiej oraz zespołu Freshback. Dodatkowo zostały zorganizowane warsztaty plastyczne, naukowe i muzyczne, działał kącik malucha z atrakcjami dla dzieci poniżej 2. roku życia, odbyły się gry i zawody sportowe. Realizacja projektu pomogła w integracji mieszkańców "starej" i "nowej" części osiedla Piaski Nowe oraz pozwoliła na nawiązanie nowych znajomości i wymianę doświadczeń.
Realizacja projektu BO.D11.16/19 Piknik rodzinny na Piaskach Nowych
1
/
Numer projektu: BO.D12.32/19 Pamiątka z Prokocimia i Bieżanowa - konkurs
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Dwór Czeczów
Lokalizacja: Centrum Kultury Podgórza – Dwór Czeczów (ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 36)
Koszt: 11 500 zł
W ramach realizacji projektu zorganizowano otwarty konkurs na zaprojektowanie pamiątek i gadżetów związanych z Dzielnicą XII Bieżanów-Prokocim. Komisja Konkursowa, w składzie której znaleźli się przedstawiciele Rady Dzielnicy XII, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Bieżanowa, Towarzystwa Przyjaciół Prokocimia, artyści i plastycy, wybrała trzech zwycięzców, których projekty zostały wykonane (kubki, koszulki, pendrivy, notesy, magnesy, podkładki pod kubek, smycze, kubki termiczne, torby, breloki). Na zakończenie realizacji projektu zorganizowano wystawę online zwycięskich prac, dostępną na stronie internetowej Centrum Kultury Podgórza. Realizacja projektu pozwoliła rozpropagować historię „małej ojczyzny”, jaką jest Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim nie tylko wśród mieszkańców tego obszaru, ale także wśród krakowian z innych części miasta oraz gości. Wpłynęła również pozytywnie na rozwój oraz wzmocnienie świadomości i tożsamości lokalnej. Przyczyniła się do pogłębienia dumy z bycia mieszkańcem Dzielnicy XII.
Numer projektu: BO.D11.18/20 Piknik rodzinny na Piaskach Nowych
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XI Podgórze Duchackie)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Piaskownica
Lokalizacja: Osiedle Piaski Nowe
Koszt: 38 000 zł
4 września 2021 r. odbyła się impreza plenerowa pn. „Piknik Rodzinny na Piaskach Nowych”. W wydarzeniu wzięli udział liczni mieszkańcy Dzielnicy XI Podgórze-Duchackie. W programie znalazły się m.in. koncert Adrianny Dijuk z zespołem, przedstawienie plenerowe w wykonaniu Teatru Nikoli "Swinging Charleston", koncert dla dzieci w wykonaniu Wesołych Szczurków, pokaz iluzji scenicznej w wykonaniu Damiana Kościa, spotkanie z poezją Dariusza Fijałkowskiego „Tak to ze scyńsciem bywo…”, konkursy dla rodzin, warsztaty plastyczne, muzyczne, naukowe, kącik malucha, animacje oraz wiele innych atrakcji. Realizacja projektu pomogła w integracji mieszkańców "starej" i "nowej" części osiedla Piaski Nowe oraz pozwoliła na nawiązanie nowych znajomości i wymianę doświadczeń.
Realizacja projektu BO.D11.18/20 Piknik rodzinny na Piaskach Nowych
1
/
Numer projektu: BO.D12.14/20 Koncerty - Jesień z "Muzyka i Sacrum"
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Aleksandry
Lokalizacja: Parafia Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu (ul. Prosta 35)
Koszt: 25 485 zł
9 października 2021 r. w kościele Matki Bożej Dobrej Rady odbył się koncert "Mistrzowie epok". Alicja Matuszczyk, Kinga Bocheńska-Szostak i Jubileuszowa Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Rafała Zimowskiego wykonali utwory J. S. Bacha i S. Barbera. 13 listopada 2021 r., również w kościele Matki Bożej Dobrej Rady, odbył się drugi koncert pt. "Na żołnierską nutę". Pieśni o charakterze patriotycznym wykonali Jan Kowalczyk - bas/baryton, Chór Ave Maria pod dyrekcją Rafała Zimowskiego, Schola Magnificat, akompaniował Ziemowit Pawlisz.
Realizacja projektu BO.D12.14/20 Koncerty - Jesień z "Muzyka i Sacrum"
1
/
Numer projektu: BO.D12.15/20 Koncerty - Wiosna z "Muzyka i Sacrum"
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Aleksandry
Lokalizacja: Parafia Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu (ul. Prosta 35)
Koszt: 28 854 zł
13 marca 2021 r. w kościele Matki Bożej Dobrej Rady odbył się koncert "Lacrimosa" o charakterze pasyjnym. Aleksandra Zamojska wraz z Jubileuszową Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Rafała Zimowskiego wykonali utwory Mozarta, Haydna oraz Dziadka. 29 maja 2021 r., również w kościele Matki Bożej Dobrej Rady, odbył się drugi koncert pn. "Dla Ciebie Matko" o charakterze maryjnym. Karol Lipiński Brańka (skrzypce) oraz Adam Klarecki (organy) wykonali m. in. utwory Bacha, Cacciniego i Corellego.
Realizacja projektu BO.D12.15/20 Koncerty - Wiosna z "Muzyka i Sacrum"
1
/
Numer: BO.D12.29/21 Vivaldi – projekt edukacyjny
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Aleksandry
Lokalizacja: Centrum Kultury Podgórza – Klub Aleksandry (ul. Aleksandry 1, 30-837 Kraków)
Koszt: 29 000 zł
W styczniu 2022 r. w Klubie Aleksandry, filii Centrum Kultury Podgórza, odbyły się ferie z Vivaldim w ramach projektu edukacyjnego mającego na celu przybliżenie sylwetki twórcy Antonio Vivaldiego, epoki baroku, w której tworzył oraz Wenecji - miejsca w którym mieszkał. Zorganizowano dla dzieci koncert, cykl wykładów, warsztatów muzycznych i plastycznych wraz z konkursem i wystawą prac.
Realizacja projektu BO.D12.29/21 Vivaldi – projekt edukacyjny
1
/
Numer: BO.D12.28/21 Muzyka mistrzów w Sanktuarium Najświętszej Rodziny
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Aleksandry
Lokalizacja: Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie-Bieżanowie (ul. Aleksandry 1, 30-837 Kraków)
Koszt: 147 000 zł
W ramach realizacji projektu zorganizowano trzy koncerty. 12 kwietnia 2022 r. odbył się koncert „Requiem” W.A. Mozarta o charakterze pasyjnym. Wystąpili: Karin Wiktor-Kałucka - sopran, Agnieszka Monasterska - alt, Jakub Pawlik - tenor, Jacek Ozimkowski - bas, Łukasz Mateja - organy, Ryszard Żróbek - dyrygent, Chór absolwentów I LO w Krakowie Kanon, Chór Cracow Singers oraz Krakowska Orkiestra Radiowa. 24 września 2022 r. odbył się koncert familiadowy zespołu Skaldowie, natomiast 30 grudnia 2022 r. zrealizowano koncert kolędowo-sylwestrowy. W programie znalazł się m.in. Chór i Orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii pod dyrekcją Tomasza Chmiela.
Realizacja projektu BO.D12.28/21 Muzyka mistrzów w Sanktuarium Najświętszej Rodziny
1
/
Numer: BO.D10.23/21 Pracownia wsparcia dla dzieci i młodzieży
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica X Swoszowice)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Wróblowice
Lokalizacja: Centrum Kultury Podgórza – Klub Wróblowice (ul. Niewodniczańskiego 74, 30-698 Kraków)
Koszt: 14 700 zł
W ramach projektu w Klubie Wróblowice, filii Centrum Kultury Podgórza, zorganizowano cykle warsztatów i zajęć o tematyce społeczno-psychologicznej dla dzieci i młodzieży wspierające walkę ze skutkami pandemii i izolacji, w tym: warsztaty ruchowo-zabawowe z jogą, zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci stymulujące umiejętności w wielu sferach funkcjonowania (trening umiejętności społecznych), zajęcia logorytmiki (rozwijające mowę poprzez zabawy ściśle związane z ruchem, rytmem, akcentem i słowem) oraz warsztaty kreatywności w multimediach.
Realizacja projektu BO.D10.23/21 Pracownia wsparcia dla dzieci i młodzieży
1
/
Numer: BO.D10.21/21 Rodzinne spacery po Krakowie
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica X Swoszowice)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Wróblowice
Lokalizacja: Kraków
Koszt: 3 400 zł
W ramach realizacji projektu zorganizowano 8 wycieczek dla rodzin z dziećmi. Zwiedzono m.in. Rynek Główny i jego okolice, Wzgórze Wawelskie, Plac Matejki, Barbakan, Bramę Floriańską, Kopiec Kraka, Kościół św. Józefa, Bazylikę Franciszkanów, Zwierzyniec, Bulwary wiślane, Planty, Pałac Krzysztofory, „Białe morza” oraz Muzeum Obwarzanka.
Realizacja projektu BO.D10.21/21 Rodzinne spacery po Krakowie
1
/
Numer: BO.D8.14/22 Kino pod chmurką w Parku Dębnickim
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica VIII Dębniki)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Ośrodek Ruczaj
Lokalizacja: Park Dębnicki
Koszt: 64 500 zł
W ramach realizacji projektu zorganizowano 9 seansów filmowych w wakacyjne, sobotnie wieczory w Parku Dębnickim. Mieszkańcy mogli zobaczyć następujące filmy: 1 lipca 2023 „Podróż do wnętrza Ziemi”, 8 lipca 2023 „Palm Springs”, 15 lipca 2023 „A oni dalej grzeszą dobry Boże”, 22 lipca 2023 „Nieznośny ciężar wielkiego talentu”, 29 lipca 2023 „Był sobie pies”, 5 sierpnia 2023 „Córka”, 12 sierpnia 2023 „La La land”, 19 sierpnia 2023 „Na noże”, 26 sierpnia 2023 „Narodziny gwiazdy”. Filmy obejrzało łącznie ok. 2500 osób.
Numer: BO.D12.30/22 Muzyka Mistrzów w Sanktuarium Najświętszej Rodziny
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Aleksandry
Lokalizacja: Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie-Bieżanowie (ul. Aleksandry 1, 30-837 Kraków)
Koszt: 147 000 zł
W ramach realizacji projektu zorganizowano trzy koncerty. 4 kwietnia 2023 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie-Bieżanowie odbył się koncert „Requiem” G. Fauré i „Adagio” T. Albinoniego o charakterze pasyjnym. Wystąpili: Magda Niedbała-Solarz - mezzosopran, Piotr Kwinta - baryton, Łukasz Mateja - organy, Tomasz Chmiel - dyrygent, Chór Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, Chór Cracow Singers, Bocheński Chór Kameralny Salt Singers oraz Orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii. 23 kwietnia 2023 odbył się koncert familiadowy Jacka Wójcickiego z zespołem. 30 grudnia 2023 odbył się koncert kolęd podczas, którego można było posłuchać nie tylko polskich i staropolskich kolęd, ale również zagranicznych (m.in. ukraińskich, łacińskich, niemieckich, angielskich i szkockich).
Numer: BO.D13.18/22 Po-covidova integracja społeczna
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XIII Podgórze)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – siedziba główna
Lokalizacja: Dzielnica XIII Podgórze
Koszt: 282 000 zł
W ramach realizacji projektu na terenie Dzielnicy XIII Podgórze zorganizowano 6 wydarzeń o charakterze kulturalnym i integracyjnym. Mieszkańcy mogli wziąć udział w II Pikniku Sąsiedzkim na Osiedlu Kabel (20 maja 2023), Festynie „Spotkajmy się” (20 maja 2023), Lecie nad Bagrami (27 maja 2023), festynie rodzinnym na terenie zielonym przy Przedszkolu im. Misia Uszatka (3 czerwca 2023), koncert „Powitanie Jesieni na Rynku Podgórskim” (24 września 2023) oraz otwarcie Ogrodu Baśniowego (7 października 2023).
Numer: BO.D13.25/22 Jedyne dożynki w Krakowie na osiedlu Przewóz
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XIII Podgórze)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Przewóz
Lokalizacja: Teren zielony przy ul. Łutnia
Koszt: 100 000 zł
27 sierpnia 2023 r. w godz. 14.00-22.00 odbyły się dożynki na osiedlu Przewóz, które miały miejsce na terenie zielonym przy ul. Łutnia. W programie wydarzenia znalazły się m.in.: tradycyjny korowód dożynkowy, koncerty zespołu KOMBI Łosowski, Jakuba Prachowskiego, Ahaju Fusion Boliwia oraz występy dzieci, Orkiestry Dętej Przewóz, zespołu wokalnego Retro, a także biesiada muzyczno-taneczna z zespołem Premium Grzegorz Socha. Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się m.in. animacje dla dzieci, wesołe miasteczko, pokaz pierwszej pomocy, pokaz sprzętu gaśniczego, stoisko pszczelarskie, prezentacja eksponatów Muzeum Ratownictwa oraz strefa gastronomiczna.
Numer: BO.D12.22/23 Muzyka i Sacrum – Klasycznie
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Aleksandry
Lokalizacja: Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim
Koszt: 14 043 zł
22 marca o godz. 20.00 w kościele MB Dobrej Rady w Prokocimiu odbył się koncert pasyjny "Stabat Mater". Wystąpili: Aleksandra Zamojska - sopran, Rafał Tomkiewicz - kontratenor, Jubileuszowa Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Rafała Zimowskiego. Artyści zaprezentowali Stabat Mater Alessandro Scarlattiego - dzieło włoskiego kompozytora epoki baroku. Odbywała się transmisja koncertu on-line na żywo.
Numer projektu: BO.D12.21/23 Muzyka i Sacrum - Gospelovo
Rodzaj: projekt dzielnicowy (Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim)
Realizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Aleksandry
Lokalizacja: Parafia Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu (ul. Prosta 35)
Koszt: 11 166 zł
Dnia 26 października w kościele MB Dobrej Rady w Krakowie - Prokocimiu odbyły się warsztaty gospelowe dla mieszkańców prowadzone przez Leę Kjeldsen, natomiast 27 października odbył się koncert chóru Gospel Senior wraz z uczestnikami warsztatów.